06.01.2003
Aktualizace sekce download

Nahrál jsem tam starší verzi CompuFoil98 v2.15p, kerá bezproblémově tiskne upravené profily a taky jeho novou verzi CompuFoil2000 v3.20c, která bohužel už má tento tisk vychytaný - netiskne jak má, jen když si ji oficiálně koupíte :-(((

Ahoj Laďa Škvařil.

--------------------------------------------------------------------
05.05.2002
Další update - nějak brzo po asi třech hodinách ???

Tak toto je poslední verze "Placky" a to s pořadovým číslem 5. Jako pohon slouží Permax 280BB + převodovka Griebel 1:5 + vrtule Graupner 8x6" SlimProp a o napájení se stará 8 článků SANYO 350AAC. Celý palubní systém zásobuje BEC z regulátoru JES 050, kormidla ovládáji tři serva Graupner C-141 a celé je to pod velením přijímače JETI REX 5plus. Akrobat "Placka" ve všech jeho provedeních zvládá kompletní akrobatické obraty jako jsou přemet, výkrut, vývrtku, souvrat, zvrat, překrut a jiné neidentifikovatelné obraty. Samozřejmostí je let na zádech.

S "Plackama" se dá létat i za "horšího" počasí. Co, že je to "horší" počasí? S normálníma maketkama typu Airco D.H.-2 se neodvážím jít do vzduchu ani za jemného vánku, ale s těmato rychlíkama nemá kamarád žádné problémy ani při silnějším větru - za to pak obraty stojí za to - ty se pak už samozřejmě řadí mezi ty "neidentifikovatelné".

Poslední Placka-5 létá fantasticky už cca měsíc, ale bylo tolik práce, že jsem nestihl nic nafotit venku a tudíž ani za letu. Takže alespoň vemte za vděk těmito třemi fotografiemi.

To by bylo zatím vše ahoj Laďa Škvařil.

--------------------------------------------------------------------
05.05.2002

Konečně update - ale trvalo to co?

 

Tak jsem vám zapomněl poreferovat o vývoji jednoho z našich zatím nejlépe létajících elektroakrobatů s krycím názvem "Placka". Jak vlastně vznikl model? Kamarád si nejprve chtěl postavit model akrobata na 280-tku a pak postavit maketu skutečného akrobata na 280-tku. Model byl, ale tak dobře létající, že nezůstalo jen u první "Placky", ale vývoj pokračoval až k dnes už pátému exempláři. Modely nejsou stejné, ale vždy vycházejí navzájem ze svého předchůdce. "Zatím" konečná varianta modelu se jmenuje "Placka-5". Modely mají u nás na letišti mezi kamarády veliký úspěch a tak vždy předchůdce zrovna posledního putuje k novému majiteli, který je s ním velmi spokojen. Pokud chcete vědět bližší informace, parametry a také fotky mrkněte do našeho hangáru.

Ahoj Laďa Škvařil.

--------------------------------------------------------------------