Stavební úpravy pro Slow-Fly
CORSAIR od Flying Styro Kit

- lišty asi 2x5 mm z velmi tvrdé balsy vpředu jako výztuhy až za náběžku křídla (zamezíme tím zborcení či roztržení čumáku při tvrdším nárazu). Krátké výztuhy dle návodu nestačí, bortí a trhá se to za nimi (před křídlem)

- výškovku vybrousit z 3 mm balsy, souměrný profil (polystyrén je moc tlustý, u směrovky to nevadí)

- závěsy kormidel z nastříhaných kousků z "papírových" závěsů Kavan (je to nějaká vláknitá umělá hmota, jeden stojí asi 3 Kč, lze z něj udělat asi 4 závěsy)

- náběžnou hranu křídla a dolní pás u lomení křídel polepit tenkým Modelspanem či Japanem, přilakováno např. řidším Herkulesem (ochrana proti odření a nárazům)

- vyplatí se i udělat nosník křídla do W po celém rozpětí (po pádech se křídlo láme za obrácenou V-výztuhou)

TIGER MOTH od Hackera

- 2 mm balsou vylepit 3. boční políčka s šikmou výztuhou (počítáno od předku), také 2. a 3. spodní políčko (lepší pevnost, lepší uchycení modelu při házení).

- podvozkové nohy prodloužit o 10 mm, materiál je ocel. drát průměru 1 mm, výztuhy podvozku ze stejného materiálu, ohnout a spájet celkem ze 2 ks drátu (přiměřeně pevné, startuje to a přistává z asfaltové dráhy či uválcované škváry).

- doporučuji použití jednotky PU/050 (kvůli uchycení vrtule gumovým O-kroužkem, vydrží to leccos a lze přes to upevnit i kužel)